A tömegek által támogatott mítoszpusztító oldalon, a TruthMarket-en ötezer dollárt ajánlottak fel annak, aki biztosan tudja bizonyítani, hogy az elismert tudósok több mint 5 százaléka nem ért egyet azzal, hogy van összefüggés a klímaváltozás és az emberi tevékenységek között.
A truthmarket egy olyan weboldal, ami lehetővé teszi az embereknek, hogy pénzjutalmat ajánljanak fel olyanoknak, akik bizonyítani vagy cáfolni tudnak bizonyos állításokat. A bizonyítékokat hitelesíttetni kell független, szakmai, és tudományosan képzett bírák által. Ellen Davis, az oldal egyik felhasználója közzétette a felhívást a Yale egyetem egyik szavazása után, ami kimutatta, hogy csak az amerikaiak 13 százaléka van tisztában azzal, hogy a tudományos közösség egybehangzóan elismeri a fejlődéstörténeti klímaváltozás létezését. Ms. Davis ennek a ténynek a megcáfolását kutatta.
Az oldalt a tömegek által támogatott kampányok működtetik. Például egy felhasználó felajánl 100 dollárnyi pénzjutalmat, majd egy másik felhasználó, aki a kampány sikerét szeretné látni, hozzájárul az alaphoz. Nehéz válogatni a kampányok között és átlátni, hogy a feladó eredetileg mit is akar bizonyítani. A felszínen úgy tűnik, hogy Ms. Davis a klímaváltozással szemben szkeptikus. Igazság szerint ő a jutalmat arra ajánlja fel, hogy a szkeptikusok tévedését bizonyítsák be. Tehát bárki, aki tud döntő tudományos bizonyítékot adni arról, hogy a tudós társadalom nagy többsége nem hiszi, hogy a klímaváltozásért az emberek a felelősek, azt az embert ötezer dollárral díjazza.
A kampány annyira megnőtt már, hogy 7500 dollárt ajánlanak annak, aki alá tudja támasztani a tudósok kettős álláspontját ebben a témában. A kampány még nem zárult sikerrel.
Az oldal más kampányai fegyverjogi aktivisták által kreált cáfolatot tartalmaznak, miszerint a fegyvereket napi 4000 esetben önvédelemre használják, hogy a mobilok kárt okoznak, és a női test erőszak esetén öngátolja a megtermékenyülést. Az utóbbi kampány 36917 dollárra nőtt.
Egy társadalmi paradigmákat megváltoztató forradalmár webiste lenne? Nem, minden bizonnyal nem. Viszont egy ilyen eszköz hasznos lehet a hamis állítások és hírverések elleni küzdelemben, melyet a klímaváltozás ellenzői és üzleti partnereik terjesztenek.
http://theenergycollective.com/globalwarmingisreal/179106/what-proof-climate-change-worth-you
fordította: Kriszti