Mély együttérzéssel figyelem a globális média tudósításaiban hallható/látható fejleményeket a japán szökőár kísérte földrengéssorozattal és az ennek következtében kialakuló nukleáris katasztrófával kapcsolatban.
Hihetetlen, hogy miután a természeti katasztrófa – tervezési hiba - emberi hiba hármas kombináció következtében létrejött helyzetben 50 ember önfeláldozása kell ahhoz, hogy legalább reménykedni lehessen a legrosszabb elkerülésében!
Egy olyan országban, ahol a technológiai fejlesztések a világ élmezőnyéhez tartoznak, robotokat alkalmaznak házasodni kívánó ifjak összeadására (nem vicc) is, 50 élő ember kell, hogy vízzel locsolja a reaktor blokkokat, a kiégett fűtőelemek tárolóját a nukleáris katasztrófa elkerülésére.
Maximálisan osztom a német sugárzásvédelmi társaság elnökének, Sebastien Pflugbeil gondolatát, aki szerint „az egy rossz technológia, ha embereknek muszáj vállalniuk a halált azért, hogy megóvják a lakosságot a még súlyosabb következményektől”. Annak ellenére, hogy számos civil és tudományos szervezet kimondta, hogy az atomerőművek túl veszélyesen működve, túl drágán, túl kismértékben és túl sokára csökkentik az üvegház-kibocsátást a Földön. Hatékony energiafelhasználást, intelligens (okos) hálózatokat és a helyben hasznosítható megújuló energia források kihasználása ennél jóval kisebb kockázatokkal jár!
Arról nem is beszélve, hogy a CNN szerint a világ atomreaktorainak 20%-a földrengésveszélyes zónában épül(t)……
50 ember
2011.03.17. 19:34 Bob_
Szólj hozzá! · 1 trackback
Címkék: katasztrófa atom technológia atomenergia piszkos energia
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Zeneajánló 2011.03.18. 00:03:21
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.