A Dán Halászati Egyesület megelégedetten fogadta, hogy a végén a bíróság másodfokon elítélte a Greenpeace-t, miután műholdas nyomkövetőt raktak egyes hajókra, hogy nyomon tudják követni a tevékenységüket.
Kezdetben a Greenpeace és egyik tagjuk, Sebastian Ostenfeldt Jensen még tisztázta magát januárban az ellsinorei bíróságon. De a vád úgy döntött, hogy fellebbez a Dán Legfelsőbb Bíróságon, és az ítélet a végén a vád javára fordult át. A Greenpeace a büntetőtörvénykönyv 264. pontja alapján lett megvádolva, amely szerint illegálisan szereztek a vállalattól üzleti titkokat.
A Greenpeace azzal érvelt, hogy a céljuk az volt, hogy bizonyítékokat szerezzenek az illegális halászati tevékenységekről a Kattegat szorosban. A Greenpeace védőügyvédje is elmondta, hogy ez egy szükséges akció volt a környék tőkehalállományainak megvédése érdekében. Mind a Greenpeace-re, mind Mr. Jensenre 2250 dán korona büntetést szabtak ki. Valószínű azonban, hogy fellebbezni fognak.
A Legfelsőbb Bíróság ítélete után a Dán Halászati Egyesület elnöke, Sven-Endrik Andersen az alábbit nyilatkozta: „Boldog vagyok, hogy a Legfelsőbb Bíróság végre kimondta, hogy a Greenpeace megszegte a törvényt azáltal, hogy nyomkövető berendezéseket helyezett el a hajókon. Ez jól mutatja a törvényes pártatlanságot mindenki számára, beleértve a halászokat is.”
És még hozzátette: „Mindig is úgy tartottuk, hogy a Greenpeace szándékosan szegi meg a törvényeket, hogy ezzel hívja fel a figyelmet magukra, mivel jelen esetben is egyszerűen hozzá tudtak volna férni az adatokhoz a Halászati Igazgatóságon keresztül.”