Hogy a húsfogyasztás mekkora környezeti terheléssel jár, arról már itt írtunk – aki lusta a linkre kattintatni, annak legyen elég annyi, hogy pl Ausztrália kibocsátott üvegházhatású gázainak 67%-a vágómarhák bélrendszeréből szabadul fel (magyarul: kifingják).
S bár a környezeti szempontok figyelembevétele, a zöldség már szinte mindenhol polgárjogot nyert, ennek nekimenni igencsak sötétzöld dolognak számított. Ez most úgy tűnik, változóban: miután úgy döntöttünk, a Greenpeace-irodából száműzzük a húst, - nyilvánvalóan ennek hatására :-) - két állam is kormányzati szinten foglalkozik azzal, hogy a marhahúst visszaszorítsák, és ha már nem tud az ember lejönni a húsról, helyette kengurut egyenek.
A francia és az ausztrál kormány is elég komolyan fontolgatja, miként lehet egy ilyen váltást elősegíteni: a kenguru ugyanis sokkal CO2 semlegesebb életet él, és ez most egyre fontosabb szempont. A marhatenyésztők persze ezt nem szeretik, és tény, hogy a kérdés elég összetett. Azt simán lehet nekik mondani, hogy nem munkanélkülieket akarnak belőlük csinálni, váltottak a lótenyésztők, kádárok, szegkovácsok, kintornások is munkát, ők is tenyészthetnek eztán kengurut a halálgyárakban. Az is tény, hogy az étkezés mégis csak a hagyományokat erősen érintő dolog, amiket nem lehet egy sima rendelettel átírni.
Bár ha egy civilizáció hagyományai egy bolygó tönkretételét eredményezik, az elég oknak tűnik újragondolásukra.
Forrás: Szabad föld